فن ترکیب مزه ها

۳۱ مرداد ۱۳۹۹
پست شده در فوت کوزه گری
۳۱ مرداد ۱۳۹۹ پشتیبان سایت

تا حالا دقت کردید که مزه بعضی غذاها انگار زیر زبونمون می مونه؟

اینکه چطور تو پخت غذا طعم ها و چاشنی ها را با هم ترکیب کنیم و بین مزه ها تعادل برقرار کنیم تا هچنین غذای خوش مزه ای بپزیم رمز و رازهایی داره.

اگه می خواهید غذای شما طعم گیرا و جذاب تری داشته باشه اول از همه باید بدونید مزه های مختلف با کنار هم قرار گرفتن تو یه غذا روی همدیگه تاثیر میذارن. گاهی مزه ها با هم ترکیب میشن و طعم قوی تری درست میکنن. گاهی هم مزه ها همدیگر را تا حدودی خنثی می کنن و تو طعم غذا تعادل ایجاد می کنن.

 

آوان تجهیز

اینستاگرام آوان تجهیز

"با شناخت درست و دقیق طعم ها شما می تونید مزه های متفاوتی تو غذاهاتون داشته باشید. "

کارشناس غذا

همونجور که میدونید مزه های اصلی  شور، شیرین، ترش، تلخ و تندن.  میشه به طور کلی گفت که یک طعم، طعم دیگه رو تا حدودی خنثی می کنه و شدتش را کمتر می کنه و نهایتن طعم نهایی هر غذا اون مزه متعادل شده از طعم های مختلفه.

مثلاً شیرین تند را خنثی می کنه و تند شیرین رو. واسه همینم هست که مثلاً تو هات چاکلت مکزیکی کمی فلفل می ریزن! این تندی کنار شیرینی طعم متفاوت و متعادل تری درست میکنه. یا اگر غذایی پختید که خیلی تند شده، اضافه کردن کمی طعم شیرین به متعادل کردن طعم اون غذا و دلچسب تر شدنش خیلی کمک می کنده.

مزه ها همینطور می تونن همدیگه رو تقویت کنن.  اگه به ترکیب غذا تو آشپزیتون دقت کرده باشین قطعن میدونید که شور، شیرین رو تقویت می کنه و برعکس. یه مثال کاربردی از این ترکیب، شکلات ها یا بیسکویت های کاراملی‌ان که معمولن کمی نمک دارن. این نمک کم در واقع باعث میشه مزه شیرینی بیشتر به چشم بیاد.

با شناخت درست و دقیق طعم ها شما می تونید مزه های متفاوتی تو غذاهاتون داشته باشید. یا غذاهایی که به صورت اتفاقی یه مزه توشون زیاد شده رو با طعم دیگه ای خنثی و مزه غذا رو متعادل کنید. یا یک طعم که بیشتر باب میلتونه رو تقویتش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

آوان تجهیز

آوان تجهیز ارائه دهنده تجهیزات آشپزخانه صنعتی.
محصولات مورد نیاز خود را از ما بخواهید.

نمایشگاه

ﺑﺰرﮔﺮاه ﻓﺘﺢ،
ﻓﺘﺢ 29، ﻫﺸﺘﻢ ﺷﺮﻗﯽ، ﭘﻼک2

info@avantajhiz.com

02166823600

کارخانه

شهرک صنعتی چهاردانگه، خیابان هفدهم، خیابان پولاد، پلاک 2

info@avantajhiz.com

02155255858

خدمات برخط

© 2019 – 2020 آوان تجهیز
contact-section